Blog / Jak nie dopuścić do upadłości?

Jak nie dopuścić do upadłości?

9 kwietnia 2024

Nie chcesz zamykać firmy? Nie musisz! Sprawdź, jakie kroki ochronią Cię przed upadłością. Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór porad, dzięki którym dowiesz się, jak nie wpaść w kłopoty finansowe, jak uniknąć bankructwa firmy oraz które rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej firmy na wypadek pojawienia się zadłużeń.


Jak nie dopuścić do upadłości?

Problemy finansowe nie zawsze muszą prowadzić do bankructwa przedsiębiorstwa. Zobacz, jak uniknąć upadłości firmy.

Prowadzenie biznesu to dla wielu osób nie tylko sposób na życie, utrzymanie się, lecz także spełnienie marzeń o własnej działalności. Niestety, choć wielu postrzega to jako prosty i dochodowy sposób na życie, w praktyce wygląda to inaczej. W rzeczywistości utrzymanie biznesu w dobrej kondycji wymaga ciężkiej pracy i doświadczenia. Łatwo za to biznes stracić, lub co najmniej wpędzić w kłopoty finansowe.

Skąd się biorą problemy finansowe?

W firmach wygląda to czasem niczym splot nieszczęśliwych wypadków. Zaczyna się od niezapłaconej faktury, później pojawia się nietrafiona inwestycja i nierzetelny kontrahent. Na koniec okazuje się, że cała strategia zarządzania w sytuacjach kryzysowych jest błędna. Co robić? Jako pierwsza do głowy przychodzi zazwyczaj pożyczka. Takie wyjście problem rozwiązuje jedynie na chwilę. Po pierwszym kredycie pojawiają się kolejne, po to, by spłacić te wcześniejsze. Dochodzą kolejni wierzyciele… Jeszcze chwila i firma zupełnie traci płynność finansową, wpadając jednocześnie w spiralę zadłużeń.

Jak do tego nie dopuścić?

Otwierając własny biznes, zawsze ponosimy ryzyko. Istnieją jednak sposoby, by choć trochę je zmniejszyć. Przede wszystkim przygotuj strategię działania firmy oraz strategię zarządzania w sytuacjach kryzysowych korzystając ze wsparcia specjalistów. Dobrze weryfikuj kontrahentów, np. poprzez rejestry publiczne, czy biura informacji gospodarczej. Dzięki temu dowiesz się, czy kontrahent, z którym chcesz zawrzeć umowę, wywiązuje się z płatności, jest rzetelny i nie posiada zadłużeń. Pozwoli Ci to ochronić firmę przed niekorzystną współpracą i kłopotami finansowymi.

Co, gdy problemy już są?

Nie udało Ci się zapobiec problemom i Twoja firma już straciła płynność finansową? Spokojnie, to wciąż nie musi być koniec. Nawet z największych zadłużeń można wyjść, nie zamykając firmy.

Przede wszystkim spokojnie przeanalizuj swoją sytuację. Nie działaj pochopnie. To właśnie to prowadzi najczęściej do zaciągania kolejnych pożyczek i komplikowania sytuacji przedsiębiorstwa. Zamiast do banku skieruj się do kancelarii specjalizującej się w pomaganiu zadłużonym firmom — takiej, jak nasza: https://bankructwofirmy.com/

Umów się na spotkanie z doradcą, który przeanalizuje Twoją sytuację i wybierze najlepsze rozwiązanie: restrukturyzację.

Warto podkreślić, że każda sytuacja jest inna, dlatego Twoja firma wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli zgłosisz się do nas, zapewnimy Ci:

  • audyt sytuacji ekonomicznej w firmie,
  • przygotowanie i wdrożenie planu restrukturyzacji,
  • opracowanie nowej strategii prowadzonej działalności,
  • rewitalizację przedsiębiorstwa,
  • ochronę majątku i kapitału przed egzekucją komorniczą,
  • skuteczne mediacje,
  • rozwiązanie problemów finansowych dzięki restrukturyzacji.

Dlaczego restrukturyzacja?

Restrukturyzacja to proces prowadzący do uzdrowienia firmy i pozbycia się jej długów. Pozwala znaleźć przyczyny niekorzystnej sytuacji i wyeliminować je. Dodatkowo postępowanie to może poprawić wizerunek firmy i polepszyć relacje z wierzycielami i kontrahentami.

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie. Pamiętaj, nie ma sytuacji bez wyjścia!