Nowe dotacje dla firmy ruszą już w czerwcu!

2020-05-28 00:00:00| Komentarze:
Dla przedsiębiorców to kolejna dobra wiadomość! W czerwcu ma bowiem wejść w życie "Funduszowy Pakiet Antywirusowy", na który zdecydowało się Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pakiet ma na celu sfinansowanie bieżących wydatków przedsiębiorstwa. Skąd na to środki? Serwis bezprawnik.pl informuje, że z Unii Europejskiej, a dokładnie z programów Polska Wschodnia, Inteligentny Rozwój oraz regionalne programy operacyjne dla poszczególnych województw.

Kto skorzysta z programu?

fot. Shutterstock.com

Kto skorzysta z programu?

Z programu Polska Wschodnia skorzystają przedsiębiorcy z pięciu województw - podlaskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podkarpackiego. Budżet tego programu to 500 mln zł i jest przeznaczony dla przedsiębiorców odnotowujących brak płynności finansowej spowodowanej pandemią koronawirusa. Pozostali przedsiębiorcy mogą skorzystać z programu Inteligenty Rozwój - przeznaczonego dla średnich przedsiębiorców, którzy podobnie zmagają się z brakiem płynności finansowej.

Co z samozatrudnieniem, mikro oraz małymi przedsiębiorcami?

Dla nich Pakiet Antywirusowy przewiduje wsparcie w ramach regionalnych programów operacyjnych. Tutaj budżet również wynosi ok. 500 mln zł - jednak może ulec zwiększeniu wraz z zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. Dotacja będzie przeznaczona podobnie jak w przypadku pożyczki 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców na bieżące wydatki, czyli na najem lokalu, media, zakup towarów itp. Pakiet Antywirusowy powinien ruszyć już w czerwcu a przedsiębiorcy będą mogli spodziewać się pomocy do końca 2020 r.