BEZPŁATNE SPOTKANIE ONLINE - Jak uchronić firmę przed ryzykiem upadłości? ZAPISZ SIĘ!
Blog / NOWE DOTACJE DLA FIRMY RUSZĄ JUŻ W CZERWCU!

NOWE DOTACJE DLA FIRMY RUSZĄ JUŻ W CZERWCU!

28 maja 2020

Dla przedsiębiorców to kolejna dobra wiadomość! W czerwcu ma bowiem wejść w życie "Funduszowy Pakiet Antywirusowy", na który zdecydowało się Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pakiet ma na celu sfinansowanie bieżących wydatków przedsiębiorstwa. Skąd na to środki? Serwis bezprawnik.pl informuje, że z Unii Europejskiej, a dokładnie z programów Polska Wschodnia, Inteligentny Rozwój oraz regionalne programy operacyjne dla poszczególnych województw.


NOWE DOTACJE DLA FIRMY RUSZĄ JUŻ W CZERWCU!
Kto skorzysta z programu? fot. Shutterstock.com

KTO SKORZYSTA Z PROGRAMU?

Z programu Polska Wschodnia skorzystają przedsiębiorcy z pięciu województw - podlaskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podkarpackiego. Budżet tego programu to 500 mln zł i jest przeznaczony dla przedsiębiorców odnotowujących brak płynności finansowej spowodowanej pandemią koronawirusa. Pozostali przedsiębiorcy mogą skorzystać z programu Inteligenty Rozwój - przeznaczonego dla średnich przedsiębiorców, którzy podobnie zmagają się z brakiem płynności finansowej.

CO Z SAMOZATRUDNIENIEM, MIKRO ORAZ MAŁYMI PRZEDSIĘBIORCAMI?

Dla nich Pakiet Antywirusowy przewiduje wsparcie w ramach regionalnych programów operacyjnych. Tutaj budżet również wynosi ok. 500 mln zł - jednak może ulec zwiększeniu wraz z zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. Dotacja będzie przeznaczona podobnie jak w przypadku pożyczki 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców na bieżące wydatki, czyli na najem lokalu, media, zakup towarów itp. Pakiet Antywirusowy powinien ruszyć już w czerwcu a przedsiębiorcy będą mogli spodziewać się pomocy do końca 2020 r.